Sıkça Sorulan Sorular

1991 yılında faaliyetlerine başlayan Cuisine Catering take away restoran, alakart restoran, davet organizasyon işlerinin devamında 1997 yılında toplu yemek üretim ve servisine başlamıştır. Kurulduğu seneden itibaren her yılbaşı döneminde İstanbul’ un tüm semtlerine yılbaşı sofrası hizmeti sunmaktadır. Çeşitli tanınmış zincir markalara üretim desteği vererek uzun süreli iş ortaklığını devam ettirmektedir.
Pandemi ve yeni normal sürecinde uzun yıllar hizmet verdiğimiz müşterilerimizin yanı sıra paket yemeğe ihtiyaç duyan kişi ve kurumların yoğun talebiyle karşılaştık. Kısa sürede paket yemek sistemini oluşturarak toplu yemek müşterilerimize hizmet vermeye başladık. Evden çalışan, evde yemek yapmak istemeyen, çalıştığı firmada düzenli paket yemek hizmeti almak isteyenler için, toplu yemek hizmetindeki tecrübemizi geliştirerek yeni markamız CuisineBox'ı hayata geçirdik.
İşletmemizde mikrobiyolojik ve kimyasal analizler (personel hijyeni, ekipman hijyeni, su hijyeni, hava hijyeni, gıda hijyeni) her ay düzenli olarak yapılmaktadır.
Tesisimiz Haşere ve pestisit kontrolü için her ay düzenli olarak Medicate firması tarafından ilaçlanmaktadır.
Haşerelere ve kemirgenlerle mücadelede elektronik sistemimiz vardır.
Tüm personel bone, kolluk, eldiven, galoş gibi kişisel koruyucu donanımlarını kullanmakta ve üretim girişlerinde tüy toplayıcı rulolarla kontrolü arttırılmaktadır.
Çiğ sebze ve meyveler; yıkama ve klorlama ünitesinden geçirilerek dezenfekte edilmektedir.
Yemeklerden her gün alınan şahit numuneler +4 derecede 72 saat bekletilmekte, gerekli görüldüğünde analiz ettirilmektedir.
Kullandığımız temizlik ve dezenfeksiyon kimyasalları Diversey firmasından tedarik edilmekte olup tüm projelerimiz ve merkez mutfağımızda kullanılmaktadır. Tüm Cuisine personelinin portör muayeneleri yılda 2 kere yapılmaktadır.
Ayrıca iş yeri hekimimiz periyodik muayenelerle çalışanlarımızı takip etmektedir.
Yemek kaplarımız polietilenden üretilmektedir. Bu madde hem ısıya dayanıklı hem de güvenilir sınıftadır. Sıcak ve soğuk yemeklerin paketlenmesi için özel olarak tasarlanmıştır. Mikrodalga ve benmari kullanımına uygun olan bu ürün, sıcak ve soğuk ürünlerin paketlenmesinde ürünlerin birbiriyle etkileşime geçmesini engeller.
Yemek kaplarımız polietilenden üretilmektedir. Bu madde hem ısıya dayanıklı hem de güvenilir sınıftadır. Sıcak ve soğuk yemeklerin paketlenmesi için özel olarak tasarlanmıştır. Mikrodalga ve benmari kullanımına uygun olan bu ürün, sıcak ve soğuk ürünlerin paketlenmesinde ürünlerin birbiriyle etkileşime geçmesini engeller.
Yemekler soğutularak gönderiliyor. Tüketime kadar +4 C dolapta bekletebilir, ısıtarak servise hazır hale getirebilirsiniz.
Paket yemeği tüketmeden önce mikrodalga fırında yaklaşık 1,5-2 dakika ısıtabilirsiniz.
Fırınlarda ısıtma işlemi yapmadan önce ise ambalajı açıp ısıtma yapınız.
Yemeklerimizde ve tatlılarımızda herhangi bir raf ömrü uzatıcı, lezzet arttırıcı, topaklanmayı önleyici ve renklendirici madde kullanılmamaktadır. Tatlılarımızda glikoz, früktoz şurubu gibi yapay tatlandırıcılar kullanılmamaktadır.
OFİS MENÜSÜ
  • Kutu içeriği 1 kişiliktir.
  • Tek bir öğün servis ediliyor.
  • İsteğe bağlı 4-5 kaptan oluşmaktadır.
  • 2 çeşit menüden seçim yapabiliyor.
  • Servis seti ve 1 ad. ekmek kutu içerisinde vardır.
EV MENÜSÜ
  • Kutu içeriği 2 kişiye 2 'şer öğündür.
  • İki öğün için yemek geliyor
  • 3 kap yemek geliyor
  • Standart bir menüsü var.
  • Servis seti ve 1 ad. ekmek kutu içerisinde vardır
Maalesef. Menü içeriğini değiştiremiyoruz.
Beşiktaş, Kağıthane, Sarıyer, Şişli ilçelerinin …………linkinden ulaşacağınız mahallelerine servis veriyoruz.
Ofis menüsü satın almak isteyenler tek noktaya minimum 2 kişilik sipariş vermelidir.
Ev Menüsü almak isteyenler 1 paket sipariş verebilirler.
(1 paket içeriği 2 kişi için 2 ‘şer öğündür)
Bir gün önce 14:00'ye kadar sipariş vermeniz gerekmektedir.
Hayır. Menü seçimi yaptığınız bölümden istediğiniz tarihi aralıklı günlerde seçebilirsiniz.
Evet. 2 kişinin altında kalmamak şartıyla dilediğiniz sayıda A ve B menüsünden çorbalı ve çorbasız alternatifinden sipariş verebilirsiniz.
Online sitemizden kredi kartı, banka kartı ve yemek kartları (set kart) ile sipariş verebilirsiniz.
Banka bilgilerinin bulunduğu bölümümüzden şirket banka bilgilerine ulaşıp; havale ve EFT yoluyla sipariş oluşturabilirsiniz.
Nakit ödeme ile ödememiz bulunmamaktadır.
Online Kredi Kartı ile 3D Güvenli sistem ile iyzigo
SetKart yemek kartınız ile online ödeme,
Multinetin yenitip yemek kartlarıyla online ödeme,
Sodexo ile mailing olarak ödeme alınabiliyor.
Diğer tüm yemek kartlarıyla kapıda ödeme alınmaktadır.
İlk üye olduğunuzda, bir tanıdığınızı üye yaptırdığınızda ve her yemek siparişinizde ödeme miktarınıza bağlı kazanacağınız, biriktireceğiniz ve harcayacağınız bir puan sistemidir.
İlk üyeliğinizde 10 Box Puan kazanabilirsiniz. Üye olarak sipariş verdiğinizde ve kredi kartı ile ödeme yaptığınızda her 50 TL için 1 Box Puan kazanabilirsiniz.
Örneğin 60 TL’ lik alışverişinizde 1,2 Box Puan
Ayrıca Cuisine Box’ ı önereceğiniz bir tanıdığınız, üye olup ilk siparişini ödediğinde kendi puan kazanacağı gibi, üyelik aşamasında referans kutucuğuna sizin bilgilerinizi girdiğinde size de 5 Box Puan kazandıracaktır.
Biriken Box Puanlarınızı ( 1 Box Puan = 1 TL ) ödemenizden düşerek kullanabilecek ve yemeğinizi daha avantajlı bir fiyata alabileceksiniz.
Online sistemimizde her gün seçim zorunluluğu yerine dilediğiniz gün sipariş verme imkanınız bulunmaktadır.
Daimi paket yemek aboneliğinde minimum bir ay süreyle ve hergün yemek alımı garantisiyle sizlere daha ekonomik teklif sunmaktayız.
Abonelik sistemimizi genelde şirket yönetimleriyle oluşturmaktayız. Ayrıca minimum 2 kişilik gruplarla önden ödeme alınarak bireysel abonelik anlaşması da yapmaktayız.
Şirketimizi aradığınızda yada ……. mailimize bilgilerizi girdiğinizde sizlerle abonelik için iletişime geçilecektir.
Online sistemimizde bulunan fiyatlar yerine daha ekonomik fiyatlar sunulacaktır.
Her gün sipariş vermek zorunda kalmayacaksınız.
Abonelik başlangıcında A ve B menülerinden birini aylık olarak seçmeniz gerekmektedir. Menüler arasında fiyat farklılığı vardır.
1 ay boyunca yemek alma garantisi verildiği takdirde ev paketlerinde de avantajlı abonelik fiyatlarından yararlanabilirsiniz.
09:30-12:30 arasında yapılmaktadır.